Ogres slimnīca sastopas ar pacientu un viņu tuvinieku bezatbildību

"Mūsu mediķi strādā, bet cilvēki ir ļoti neapzinīgi un riskē gan ar savu, gan ar citu cilvēku veselību un dzīvību," pašreizējo situāciju raksturo Ogres slimnīcas vadītājs Dainis Širovs. 

Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcas diennakts stacionārā uzņemts 41, dienas stacionārā 2, novēroti 12, ambulatori vērsušies 40 pacienti. Medicīniskā palīdzība bija nepieciešama 11 bērniem. 

Slimnīcā notikušas arī 5 dzemdības. Kā norāda D.Širovs, Dzemdību nodaļai ir atsevišķa ieeja, citu nodaļu pacienti tajā iekļūt nevar, līdz ar to iespējams nodrošināt labu izolāciju.

Ogres slimnīca šobrīd ir pārpildīta. Lai arī slimnīcā paredzētas ir tikai 99 gultasvietas, uzņemti 105 pacienti, izmantojot visas iespējamās rezerves.

Slimnīcā Intensīvās terapijas – reanimācijas nodaļā atrodas 5, Internajā nodaļā 47, Ķirurģijas nodaļā 36, bet Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā -  17 pacientu. Ogres slimnīcā tiek nogādāti arī pacienti no Rīgas.

Neraugoties uz valstī veiktajiem Coron-19 vīrusa izplatīšanās ierobežošanas pasākumiem, daudzi cilvēki neizprot  situācijas nopietnību un rīkojas bezatbildīgi. Visbiežāk ar šo problēmu sastopas mediķi. Tādu gadījumu netrūkst arī Ogres slimnīcā.

22.martā plkst.11.19 slimnīcā no Rīgas nogādāts 1934.gadā dzimis vīrietis ar sirds pataloģiju un saaukstēšanās pazīmēm. Slimo vīrieti pavadījis dēls, kura meita inficējusies ar Covid-19. Tā vietā, lai vīrietis, kuram izsniegta darbnespējas, kopā ar meitu atrastos pašizolācijā, viņš šajā laikā remontē vectēva dzīvokli. Kad vecajam vīram kļuvis slikti, dēls devies ar viņu kopā uz slimnīcu.

Šajā pašā dienā plkst.19.06 uz slimnīcu atvesta 1969.gadā dzimusi sieviete, kurai uznākusi epilepsijas lēkme. Slimnīcā noskaidrojies, ka viņas vīrs, kurš līdz šim dzīvojis un strādā Nīderlandē, 15.martā atgriezies Latvijā, taču neievēro noteikto karantīnu un dodas iepirkties uz lielveikalu.

Ar šiem cilvēkiem jāsaskaras medicīnas personālam. Slimnīcas vadītājs ir uztraukts, ka neapzinīgo personu dēļ varētu inficēties mediķi, kuru deficīts izjūtams ne tikai Ogres slimnīcā, bet visā valstī. 

D.Širovs norāda, ka Uzņemšanas nodaļā medicīniskais personāls strādā pastiprinātā aizsardzības režīmā, cik vien slimnīca to spēj nodrošināt.


Ziņas   Sludinājumi   Autobusu saraksts   Ogres karte   Par Ogrenet


Ogrenet lielam ekrānam