Aizvadīts "Sēņošanas čempionāts" Tomē

12.septembra rītā Tomes mežus piepildīja 78 sēņotāji no 27 komandām, kas piedalījās tradicionālajās sacensībās "Sēņošanas čempionāts".

Šogad laikapstākļi bija labvēlīgi šīm sacensībām un čaklākie pusotras stundas laikā paspēja salasīt pat vairāk kā 3 kg sēņu. Kā ierasts sēņotāji startēja komandās.

1.vietu komandu kopvērtējumā ieguva "Cielaviņas armija", kopā salasot 8,430 kg sēņu. Komandas kapteine bija Liene Vizule. Kā stāstīja paši dalībnieki, komandas sastāvu veido ģimene un radinieki, kuri sabraukuši uz šo pasākumu no dažādām Latvijas vietām. Šīs komandas dalībnieks Mārtiņš Lielups ieguva 3. vietu par individuāli salasīto sēņu daudzumu –  2,970 kg. Komanda sacensībās piedalās jau vairākus gadus.

2.vietu izcīnīja komanda "Meža filtrētāji". Kopējais salasīto sēņu svars bija 7,99 kg. Šīs komandas dalībnieks Edgars Pilders ieguva 1. vietu par individuālo  salasīto sēņu svaru – 3,679 kg.  Komanda sacensībās piedalās no 2015. gada.

3.vietu komandu kopvērtējumā ieguva tomēniešu komanda "Tominjoni", salasot 6,87 kg. Komandas kapteine Jeļena Čerkes. Salasīto sēņu svars – 6,87 kg.

Pirmo reizi sēņošanas čempionātā piedalījās ķegumiete Ieva Puriņa. Viņa startēja viena pati un ieguva otru labāko rezultātu salasīto sēņu  daudzumā – 3,090 kg.

Komandas vērtēja arī pēc noformējuma un par interesantāk noformēto komandu atzina "Cielaviņas armiju", otrajā vietā ierindojās "Puķu meitenes" no Ķeguma un Ogres, savukārt trešajā vietā – "Tominjoni".

Tika apbalvoti arī interesantāko sēņu atradēji. Šajā kategorijā tika apbalvota Laura par izcilāko sēni, Elīna par klasiskāko sēni, Agris par atrasto "sēņu omi" un Inta par salasīto un no meža iznesto atkritumu maisu "Cita raža".

Dāvaniņas saņēma arī paši mazākie dalībnieki, kā arī tika godāts pats vecākais sacensību dalībnieks.

Skaistās un interesantās sēnes vērtēja Rihards Puriņš, Eduards Purviņš, Vitālijs Pugačs. Sēnes svēra Ilona Ofmane, Sarmīte Pugača. Zupu vārīja Velga Zagorska, uguni kurināja Vitālijs Pugačs. Par mūziku atbildēja Bruno Grinbergs. Fotogrāfi Rihards Puriņš, Edurds Purviņš, Kintija Sparāne.

Kopā "Sēņošanas čempionātā 2020" tika salasīti  72,182 kg sēņu.

Uz sacensībā komandas ieradās no dažādām Latvijas vietām: Ķeguma, Lielvārdes, Ogres, Salaspils, Rembates, Birzgales, Rīgas, Aizkraukles, Ropažiem, Liepājas.


Ziņas   Sludinājumi   Autobusu saraksts   Ogres karte   Par Ogrenet


Ogrenet lielam ekrānam